logotype

Wprowadzam rejestr umów zawartych przez Agencję Rozwoju Nysy

Po wyroku sądu administracyjnego, Prezes ARN - Bogdan Wyczałkowski przekonał się, że zbiór umów, bądź ich kopię nie są informacją przetworzoną - pokłosiem tego było oświadczenie na konferencji UM w Nysie, że spółka wprowadzi rejestr umów. Od tego okresu upłynęły już 2 miesiące, a rejestru jak nie było, tak dalej nie ma. Jawność Nysa nie spoczywa na laurach i tworzy rejestr umów na swojej witrynie, który będzie na bieżąco aktualizowany.

Umowy zawierane przez ARN było tematem niejednej dyskusji radnych mówi się, że gmina te "niewygodne" inwestycje przeprowadza przez właśnie ARN, który nie publikuje tych umów - ciężko odmówić racji tym stwierdzeniom np. umowa na przedszkole z żoną wiceministra Marczuka czy lokal dla przychodni, który remontował kuzyn Prezesa ARN. Kończyny więc z tajemniczymi umowami, teraz każdy kto będzie chciał będzie mógł się z nimi zapoznać.

Po prawej stronie utworzyłem menu "rejestry" i link "Rejestr umów ARN Sp. z o.o.", następnie jest wykaz zestawienia umów w plikach PDF.

2019  O jawności Nysy i okolic   globbersthemes joomla templates